Hero image
Turnering

Hold

G15


  • 1. SV Buchholz (DE)
  • 2. 1. FC Mönchengladbach (DE)
  • 3. SC Lüdgendortmund -1 (DE)
  • 4. SC Lüdgendortmund -2 (DE)
  • 5. FC Kray (DE)
  • 6. DJK Südwest Köln (DE)
  • 7. U.S.M. Pierre Bénite (FR)

G17


  • 1. SCW Göttingen (DE)
  • 2. SV Bayer Wuppertal (DE)
  • 3. FC Kray (DE)
  • 4. S.V. Blau-Weiss Fuhlenbrock 1926 e.V. (DE)
  • 5. VfB Alemannia Pfalzdorf (DE)
  • 6. DJK Arminia Ibbenbüren (DE)
  • 7. SV Herbern 1919 (DE)
  • 8. Eintracht Frankfurt (DE)
  • 9. SG Waldbronn (DE)
  • 10. Team Vest (DK)
  • 11. O.G.C. Nice (FR)
  • 12. U.S. Carqueiranne La Crau (FR)

U11/7


  • 1. RSC Chatelet-Farciennes (BE)
  • 2. 1. FC Germania Egestorf (DE)
  • 3. TSV Wolfsburg (DE)
  • 4. FC Hellweg Lütgendortmund (DE)
  • 5. SF Stuckenbusch (DE)
  • 6. ETB SW Essen (DE)
  • 7. SC Bayer 05 Uerdingen (DE)
  • 8. SV Blau Gelb Frankfurt (DE)
  • 9. Alamada (ES)
  • 10. U.S. 1er canton (FR)
  • 11. US Ronchin (FR)
  • 12. SCM Valdoie (FR)

U13/9


  • 1. SK Pepingen-Halle-1 (BE)
  • 2. SK Pepingen-Halle-2 (BE)
  • 3. KFC Diepenbeek (BE)
  • 4. F.C. Helson (BE)
  • 5. F.C. Gerpinnes (BE)
  • 6. F.C. Gullegem (BE)
  • 7. Standaard Denderleeuw (BE)
  • 8. Team Riviera et Chablais (CH)
  • 9. TSV Klausdorf (DE)
  • 10. Holsatia im EMTV (DE)
  • 11. TV Eiche Horn (DE)
  • 12. TSV Sankt Jürgen-1 (DE)
  • 13. TSV Sankt Jürgen-2 (DE)
  • 14. TSV Sankt Jürgen-3 (DE)
  • 15. 1. FC Germania Egestorf-1 (DE)
  • 16. 1. FC Germania Egestorf-2 (DE)
  • 17. 1. FC Germania Egestorf-3 (DE)
  • 18. SV Hilden Nord (DE)
  • 19. SC Rhenania Hochdahl (DE)
  • 20. FC Kray (DE)
  • 21. SW Alstaden (DE)
  • 22. FC Kleve (DE)
  • 23. Quakenbrücker SC (DE)
  • 24. SV 1914 Eilendorf (DE)
  • 25. VfB 08 Aachen (DE)
  • 26. VFR Sölde (DE)
  • 27. SG Waldbronn (DE)
  • 28. SSC Donaueschingen (DE)
  • 29. FC Ergolding-1 (DE)
  • 30. FC Ergolding-2 (DE)
  • 31. Alamada (ES)
  • 32. Olympique Rovenain (FR)
  • 33. F.C. Istres (FR)
  • 34. U.S. 1er canton-1 (FR)
  • 35. U.S. 1er canton-2 (FR)
  • 36. U.S. Castelginest (FR)
  • 37. U.S. Saint Galmier Chamboeuf-1 (FR)
  • 38. U.S. Saint Galmier Chamboeuf-2 (FR)
  • 39. Portugais de Thionville (FR)
  • 40. CO Bouzonville (FR)
  • 41. US Ronchin (FR)
  • 42. A.S. Bellecour-1 (FR)
  • 43. A.S. Bellecour-2 (FR)
  • 44. SCM Valdoie (FR)
  • 45. Salvesen CFC (SC)

U15-A


  • 1. K.S.C. Grimbergen (BE)
  • 2. Royal Ottignies Stimont (BE)
  • 3. F.C. Gerpinnes (BE)
  • 4. K.V.V. Zelzate (BE)
  • 5. 1. FC Nordenham (DE)
  • 6. TV Eiche Horn (DE)
  • 7. JSG Hannover West (DE)
  • 8. VfB Hilden (DE)
  • 9. SVG Neuss Weissenberg (DE)
  • 10. Fortuna Mönchengladbach (DE)
  • 11. DJK TuS Hordel (DE)
  • 12. SV Höntrop (DE)
  • 13. TuS Eving Lindenhorst (DE)
  • 14. S.V. Blau-Weiss Fuhlenbrock 1926 e.V. (DE)
  • 15. FC Kleve (DE)
  • 16. SpVg Porz (DE)
  • 17. Rot-Weiss Lüdenscheid (DE)
  • 18. SV Vaihingen (DE)
  • 19. PTSV Jahn Freiburg (DE)
  • 20. Vejen SF (DK)
  • 21. Alamada (ES)
  • 22. U.S. Castelginest (FR)
  • 23. Portugais de Thionville (FR)
  • 24. US Ronchin (FR)
  • 25. A.S. Bellecour (FR)
  • 26. AC Saint Romain (FR)
  • 27. Musselburgh Windsor (SC)

U15-B


  • 1. FC Moreda Uccle (BE)
  • 2. R.S.C. Anderlecht (BE)
  • 3. K.F.C. Baal-1 (BE)
  • 4. K.F.C. Baal-2 (BE)
  • 5. KFC Diepenbeek-1 (BE)
  • 6. KFC Diepenbeek-2 (BE)
  • 7. F.C. Turkse Rangers (BE)
  • 8. K.F.C. Esperanza Neerpelt (BE)
  • 9. Royal Ottignies Stimont-1 (BE)
  • 10. Royal Ottignies Stimont-2 (BE)
  • 11. F.C. Gullegem (BE)
  • 12. F.C. La Neuveville-Lamboing (CH)
  • 13. Garather SV (DE)
  • 14. SV Brake (DE)
  • 15. Post SV Oldenburg (DE)
  • 16. TV Langen (DE)
  • 17. TV Eiche Horn (DE)
  • 18. 1. FC Germania Egestorf (DE)
  • 19. JSG Hannover West (DE)
  • 20. SV Hilden Nord (DE)
  • 21. SV Rosellen (DE)
  • 22. SV Wacker Obercastrop 29/65 e.V. (DE)
  • 23. DJK Arminia Bochum (DE)
  • 24. FC Kray (DE)
  • 25. S.V. Blau-Weiss Fuhlenbrock 1926 e.V.-1 (DE)
  • 26. S.V. Blau-Weiss Fuhlenbrock 1926 e.V.-2 (DE)
  • 27. Kevelaerer SV (DE)
  • 28. SV Siegfried Materborn (DE)
  • 29. FC Kleve (DE)
  • 30. SV 1914 Eilendorf (DE)
  • 31. VfVuJ Winden (DE)
  • 32. TV Höfen (DE)
  • 33. VFR Sölde (DE)
  • 34. VfL Schwerte (DE)
  • 35. SV 03 Geseke (DE)
  • 36. FSG Bensheim-West (DE)
  • 37. SG DJK Hattersheim (DE)
  • 38. PTSV Jahn Freiburg (DE)
  • 39. FC Ergolding (DE)
  • 40. Vejen SF (DK)
  • 41. Alamada (ES)
  • 42. AS Montlouis sur Loire (FR)
  • 43. US Ronchin-1 (FR)
  • 44. US Ronchin-2 (FR)
  • 45. AS Plailly (FR)
  • 46. CSC Papin (FR)
  • 47. SCM Valdoie (FR)
  • 48. Ellon Meadows FC (SC)

U17-A


  • 1. K.V.V. Zelzate (BE)
  • 2. 1. FC Germania Egestorf-1 (DE)
  • 3. 1. FC Germania Egestorf-2 (DE)
  • 4. SV Eintracht Jerxen-Orbke (DE)
  • 5. VfB Hilden (DE)
  • 6. Düsseldorfer SC 99 (DE)
  • 7. SV 1930 Rosellen (DE)
  • 8. SVG Neuss Weissenberg (DE)
  • 9. DJK TuS Hordel (DE)
  • 10. SG Castrop (DE)
  • 11. FC Kray (DE)
  • 12. Kevelaerer SV (DE)
  • 13. SV Straelen (DE)
  • 14. FC Kleve (DE)
  • 15. TV Hoffnungsthal (DE)
  • 16. SV 1914 Eilendorf (DE)
  • 17. SV Herbern 1919 (DE)
  • 18. FC 07 Bensheim (DE)
  • 19. PTSV Jahn Freiburg (DE)
  • 20. Næstved IF (DK)
  • 21. U.S. Castelginest (FR)
  • 22. ASBO (FR)
  • 23. AS Kilstett (FR)
  • 24. Swift Hesperange (LU)

U17-B


  • 1. SV Mitterndorf (AT)
  • 2. R. Cappellen FC (BE)
  • 3. K.F.C. Tongerlo (BE)
  • 4. K.S.V. Wildert (BE)
  • 5. K.F.C. Baal (BE)
  • 6. KFC Diepenbeek (BE)
  • 7. F.C. La Neuveville-Lamboing (CH)
  • 8. SG Bosau/Sarau (DE)
  • 9. SG Schwansen (DE)
  • 10. 1. FC Nordenham (DE)
  • 11. SV Brake-1 (DE)
  • 12. SV Brake-2 (DE)
  • 13. SV Werder Bremen (DE)
  • 14. TSV Sankt Jürgen (DE)
  • 15. SC Vorwerk (DE)
  • 16. TSV Limmer (DE)
  • 17. 1. FC Germania Egestorf-1 (DE)
  • 18. 1. FC Germania Egestorf-2 (DE)
  • 19. SSVg 06 Haan (DE)
  • 20. SV Bayer Wuppertal (DE)
  • 21. SV Spellen 1920 (DE)
  • 22. SV Rees (DE)
  • 23. S.V. Blau-Weiss Fuhlenbrock 1926 e.V. (DE)
  • 24. SV Siegfried Materborn (DE)
  • 25. ASV Altenlingen (DE)
  • 26. FC Rheinsüd Köln (DE)
  • 27. VFR Sölde (DE)
  • 28. BSV Menden (DE)
  • 29. JFG Mittlere Kahlgrund (DE)
  • 30. PTSV Jahn Freiburg (DE)
  • 31. ATV Frankonia Nürnberg (DE)
  • 32. Næstved IF (DK)
  • 33. Toreby-Grænge Boldklub (DK)
  • 34. US Ronchin (FR)
  • 35. Swift Hesperange (LU)
  • 36. Enebybergs IF (SE)

U19


  • 1. TuS Harsefeld (DE)
  • 2. JSG Gleidingen/Ingeln-Oesselse (DE)
  • 3. SSV Erkrath (DE)
  • 4. FC Kleve (DE)
  • 5. ASV Altenlingen (DE)
  • 6. SV Herbern 1919 (DE)
  • 7. SG Waldbronn (DE)
  • 8. Frem Hellebæk (DK)
  • 9. Farum Boldklub (DK)
  • 10. U.S. 1er canton-1 (FR)
  • 11. U.S. 1er canton-2 (FR)
  • 12. Northern Regional College (IE)

Turneringen er sponsoreret af